![](http://www.m-securitynews.ro/wp-content/uploads/2021/12/operator-isus-scaled.jpg)
FOS LA PACE
![](http://www.m-securitynews.ro/wp-content/uploads/2021/12/operator-isus-scaled.jpg)
Au trecut de mult zilele cînd pompierul era doar un luptător împotriva incendiilor. El este acum şi paramedic, şi scafandru, şi alpinist, şi descarcerator, iar pregătirea unui astfel de militar e extrem de complexă şi diversificată. E un SALVATOR COMPLET ŞI COMPLEX! I se mai spune, astăzi, “lucrător” ISU. Eu i-aş spune OPERATOR ISU, precum operatorilor din Forţele de Operaţii Speciale! Ceea ce şi sînt, la Pace!